З 11.06.2017 року для українців, які мають біометричні закордонні паспорти діє безвізовий режим з країнами Шенгенської зони. Але якщо у вас старий закордонний паспорт — ви все ще можете відкрити Шенгенську візу!

По біометричному закордонному паспорті ви можете поїхати без візи до таких країн, як Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Швеція, Італія, Естонія, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Кіпр, Болгарія, Румунія, Хорватія. Максимально ви можете там провести до 90 днів протягом періоду у 180 днів;

Якщо ви хочете відкрити Шенгенську візу, а у вас біометричний паспорт — його не приймуть в роботу в Посольстві! Адже після настання безвізового режиму, у біометричні паспорти більше не можна відкривати Шенгенську візу — виключно національні візи (робочу або студентську).


Якщо ж у вас не біометричний закордонний паспорт:

Ось крок за кроком план дій, які вам потрібно зробити для відкриття Шенгенської візи.


КРОК 1 — Обираємо тип візи

Що робити? Ви повинні обрати країну та тип візи, який вам потрібно відкрити.

Як це зробити? Перш за все вирішіть, куди б ви хотіли поїхати і з якою метою. Якщо ви мрієте відвідати Іспанію — тоді вам потрібна іспанська туристична віза. Збираєтесь зробити тур країнами Європи — обирайте візу тієї країни, в якій плануєте провести найдовший термін. Потрібно їздити часто по роботі закордон? У цьому вам допоможе бізнес віза. Любите їздити на шопінг — є навіть спеціальна польська віза з метою закупівельного туризму.

Порада: польські візи — туристичні, бізнес, шопінг — є найпопулярнішими серед українців. Башато людей найчастіше їздять закордон саме через Польщу. Тому на їхньому прикладі ми потім розглянемо увесь процес отримання віз (він майже ідентичний у більгості країн).


КРОК 2 — Ознайомюємся з порядком виготовлення візи

Що робити? Потрібно знайти актуальну інформацію щодо порядку та необхідних документів для виготовлення візи.

Як це зробити? Раджу зайти на офіційні веб-сайти консульств або візових центрів тієї країни, візу якої ви хочете отримати. Для прикладу, ось офіційний сайт консульства Польщі: http://www.lwow.msz.gov.pl/. На всіх сайтах є інформація про візи. Тут ви можете знайти повну, актуальну інформацію про порядок оформалення та необхідні документи для вашого типу візи. Ще легше знайти цю інформацію на сайтах візових центрів (ось польський — http://www.vfsglobal.com/Poland/Ukraine/;  іспанський — http://www.espvac-ua.com/Ukrainian/index.html, грецький —  http://www.greecevisa-ukraine.com, чеський — http://www.vfsglobal.com/czechrepublic/ukraine/). Обираєте необхідний тип візи, і читаєте про порядок її отримання.

Порада: 1) не бійтесь подавати документи через візові центри — це, можна сказати, представники консульства у різних містах; їх відкривають щоб зменшити навантаження на консульства та щоб у людей був зручніший спосіб добирання до місця подачі документів; працівники візового центру лише приймають і передають документи у консульства; рішення про видачу візи приймають виключно у консульствах.

2) різниця між візовим центром і консульства полягає в тому, що вам прийдеться додатково заплатити за їхні послуги (приблизно 15-20євро); у ці послуги входить безкоштовна консультація щодо документів, прийом та надсилання їх до консульства, повернення їх назад, безкоштовна можливість зробити ксерокопії під час подачі;

3) не полінуйтесь прочитати актуальні інформацію про необхідні документи, щоб не бути ошуканими. У моїй практиці були випадки, коли по допомогу звертались люди, які перед тим оформляли різноматнітні документи через ненадійних фірм-посередників. Вони заплатили їм кошти, а документи виявились зовсім не придатними або взагалі були не потрібними для отримання тієї візи, що вони хотіли. З потраченими грошима та стопкою непотрібних папірців, люди залишились без візи — добре, що разом ми вподальшому змогли вирішити їхнє візове питання.

4) не бійтесь дзвонити до Кол-центрів за консультацією. Перевжно всі телефонні дзвінки є безкоштовними.

З 3 квітня 2017р. діє нова процедура запису на візи до Польщі. Усі деталі читайтесь ось в цій статті:

Віза в Польщу: як записатись на подачу до Візового центру Польщі (нова процедура реєстрації на чергу 2017)


КРОК 3 — Збір та подача необхідних документів

Що робити? Потрібно підготувати документи, які вимагає консульство для отримання візи і в призначений день подати їх.

Як це зробити? Відповідно до обраної візи, вам потрібно підготувати, переважно, довідку з місця роботи (взяти її у відділі кадрів чи в бухгалтерії), довідку з банку (звернутись до найближчого відділення вашого банку), отримати страхівку, заповнити анкету для подачі на візу, розробити план подорожі чи отримати запрошення від закордонної фірми. Цей список може змінюватись залежно від обраного типу візи. Після того як всі документи будуть у вас на руках, вам потрібно подати їх в призначений день та час. І після розгляду їх (переважно від 6днів по 14) — вуаля, ви отримаєте вашу візу.


Як бачите, не все так складно, як здавалось на початку. Якщо у вас виникають певні проблеми чи питання з оформленням візи — звертайтесь до мене, і я буду рада вам допомогти!

Я допоможу допомогти вам заповнити анкету для отримання візи, отримати страхівку на рік, розробити план маршруту, забронювати готель, квиточки на літак,  та багато іншого; Не забувайте: що всі консультації — безкоштовні.  Зв’яжіться зі мною за телефоном +380634239488 (Viber +380663563390)

 • Я допомогла відкрити Шенгенські візи понад 300 українцям! Відгуки читайте тут: http://travelby.com.ua/vidhuky/

Хто я така, і чому можна мені довіряти?

Христина Антоник, мандрівниця, візи, шенген, low cost

Мене звати Христина Антоник, я планую самостійні мандрівки.   Відколи я почала подорожувати самостійно, я відвідала уже 25  країн: Польщу, Чехію, Австрію, Німеччину, Угорщину, Францію, Бельгію, Італію, Іспанію… — і цей список постійно збільшується! Я автор http://travelby.com.ua і експерт з планування самостійних індивідуальних турів.   Також, я допомагаю людям відкривати шенген візи. Я знаю, що я роблю, адже керуюсь лише офіційними вимогами.   Більше відгуків про мене ви можете почитати ось тут.


  Скільки коштують мої послуги?

 • Заповнення анкети для отримання Шенгенської візи — 75грн
 • Страховий медичний поліс для виїзду закордон — від 90грн
 • Планування індивідуальної мандрівки під вас — 30 євро (ідеальний варіант для туристичної візи, адже окрім спланованої подорожі я підготую вам план подорожі, бронювання готелів/квитків, на підставі яких ви  отримаєте туристичну візу як індивідуальний мандрівник)
 • Складання детального поденного плану поїзки — 7євро
 • Бронювання авіаквитків — 5євро/квиток
 • Бронювання готелю: а) з  Booking.com — 75грн, б) спілкування з готелем щодо оформолення ваучера — 5євро *
  *для туристичних віз, що вимагають оплату готелю наперед, всі витрати на проживання оплачує клієнт. 
 • Інші супровідні документи (залежно від типу візи)
 • Переклад однієї сторінки документів на англійську мову — 90грн; (якщо це вимагає посольство)