Реєстрація на подачу документів у Візовий центр Польщі — це важливий і невід’ємний крок у процедурі відкриття візи. Посольство Польщі видає найбільшу кількість віз українцям: в 2016 році було видано понад 1.2 міліони віз (з них 705 852 — національні візи, 558 741 — Шенгенські). Саме через велику кількість заявників, подача документів на візу по Польщі можлива лише за попереднім записом.

 

Існує лише 2 можливих варіанти подачі документів на візу: або у Консульство Польщі напряму або подача документів через Пунк Прийому Візових Анкет (скорочено — ППВА, проте в народі більш відома назва «Візові центри»). Найголовніше питання: у чому різниця між ними?

Консульства Польщі приймають документи у громадян ЛИШЕ за попереднім записом через систему реєстрації https://www.e-konsulat.gov.pl. Подати документи можна у Консульства Польщі у Києві, Вінниці, Луцьку, Львові, Одесі чи Харкові. Під час реєстрації у консульство, на сайті потрібно наперед заповнити візову анкету, і потім реєструватись на подачу документів.

Чому люди хочуть подавати документи напряму в консульство? Через те, що у такому випадку не потрібно оплачувати 18,5євро за послуги візових центрів. Це економія грошей.

Але чому ж більшість заявників все ж подають документи у візові центри? Відповідь проста: на сайті https://www.e-konsulat.gov.pl майже завжди відсутні будь-які вільні дати, то ж записатись туди майже нереально. Особисто я, за 3 роки роботи з візами бачила лише одного разу вільну дату для запису на подачу напряму в Консульство у Львові ( і то, це було 28 грудня — не той день, коли хочеться думати про візу, коли на носі Новий Рік).

реєстрація на візу, e konsulat

Запис в Консульство — часто відсутні вільні дати

Чи варто пробувати записатись у посольство? Якщо маєте достатньо вільного часу, хочете зекономити гроші, і ви зайнялись відкриттям візи за кілька місяців наперед — можете пробувати. Також варто записуватись на подачу в посольство особам, які мали відмову, щоб на співбесіді відповісти на всі питання консула. Або якщо у вас є певні нюанси з документами (наприклад, щодо репатріаційної візи — деякі помилки в архівних документах, неточності з датами народження тощо);

Порада: Найближчі терміни візової реєстрації додаються 10, 20 і 30 дня кожного місяця о 12.00 (за київським часом). У випадку, коли 10, 20 і 30 є вихідними днями, додавання термінів відбувається попереднього дня роботи Консульства.


В Україні працює 13 візових центрі Польщі. Мета їх роботи: збільшити швидкість та кількість прийнятих пакетів документів на візи, розвантажити роботу консульства. Плюсом є також те, що візові центри розташовані у багатьох обласних центрах, і заявниками набагато зручніше подавати документи.  Вся робота візових центрів полягає у тому, щоб перевірити правильність оформлення пакету документів, надавати консультації у візових питаннях, а також приймати пакет документів на візу й передавати їх напряму в консульство Польщі. Також у візових центрах можна безкоштовно зробити ксерокопії, здати відбитки пальців та скористатись послугою фотокабінки (4 фотографії коштують 50грн).  Вартість послуг ППВА складає 18,5євро (які оплачуються в гривнях, відповідно до курсу валют).


Як я економлю на готелях до 50%?
Все дуже просто — шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковику HotelsCombined. Він одночасно порівнює ціни та шукає знижки на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.


Варто відзначити те, що у візових центрах немає співбесіди, а працівники візового центру просто зобов’язані перевірити правильність оформлення пакету документів. Вони не впливають і НЕ видають візи — всі документи обов’язково направляються в консульство, де розглядаються працівниками консульства, які  виносять рішення про видачу чи відмову у видачі візи.

Подати документи можна не у будь-який з візових центрів, а лише відповідно до вашого консульського округу. Це правило стосується також і подачі в Консульства напряму. В Україні є 6 консульських округів, приналежність до яких залежить в першу чергу від вашого місця реєстрації (саме прописки у паспорті, а не фактичного місця проживання).

  • На національну візу (категорія D) – це переважно візи для роботи, навчання в Польщі — виможете подати документи лише відповідно до місця прописки.
  • на  Шенген візу (категорія С) – це візи для туризму, відвідування друзів, родичів, участі у культурних програмах, семінарах, змаганнях, тощо —  ви можете подати документи, або відповідно до місця прописки, або на підставі документів, які підтверджують факт роботи чи навчання у відповідному консульському окрузі;

Наприклад, якщо ви хочете відкрити туристичну візу, прописка у вас в Луцьку, а зараз ви навчаєтесь або працюєте в Києві, у вас є право подавати документи в Луцькому та Київському консульських округах (тобто до візових центрі Польщі в Луцьку, Рівному, Тернополі або в Києві).

візи, консульські округи, шенген


Нова система реєстрації у Візові центри Польщі

У весняно-літній період завжди виникала проблема з записом на подачу: через великий наплив людей, навіть у Візових центрах часто не було вільних місць! Інколи на чергу поводилось чекати кілька місяців. Проте консульство Польщі вирішило цю проблему запровадженням нової системи реєстрації, яка уже понад пів року успішно працює в деяких областях України. А з 3 квітня 2017року по цій схемі здійснюється запис у будь-який з візових центрів Польщі.

Крок 1

Визначте тип візи, який ви хочете відкрити та зберіть усі необхідні документи.

Для цього можете скористатись детальною інформацією щодо кожного типу віз на офіційному сайті візового центру Польщі: http://www.vfsglobal.com/Poland/Ukraine/

Віза в Польщу, візовий центр, шенген віза

Щоб отримати більше інформації про візу Шенген – натисніть тут, про національну візу – натисніть тут;

Підготуйте повний комплект документів необхідних для подачі на обрану Вами категорію візи.


Крок 2

Здійсніть оплату за послуги ППВА (візового центру)

Якщо ви уже підготували всі необхідні документи, відвідайте будь-яке відділення Кредо Банку чи Ідея Банку та оплатіть сервісний збір (це збір за послуги візового центру);  Для оплаи вам потрібно мати оригінал закордонного паспорту та українського паспорту. Оплатити цей збір можне або особисто заявник, або найближчий член сім’ї (у  випадку здійснення оплати за члена подружжя / неповнолітніх дітей, надайте оригінали документів, що підтверджують родинні зв’язки та їхні закордонні паспорти).

Під час здійснення оплати необхідно:

А) обрати категорію візи:

С – віза Шенген, наприклад, бізнес, спорт, культура, лікування, відвідини, міжнародні перевезення, транзит і т.д.( все інші цілі, крім туризму)
Т – віза Шенген туристична
D – Національна віза, наприклад, для роботи, навчання)

Б) обрати Візовий центр, у якому ви хочете подати документи. Це можу бути будь-яке місто відповідно до вашого консульського округу.

В) вказати актуальний номер Вашого особистого телефону (обов’язково дійсний номер, адже саме на цей телефон до вас дзвонитимуть працівники візового центру і реєструватимуть на подачу).

Після здійснення оплати Ви отримаєте унікальний код PTN для реєстрації.  Він виглядає у такому форматі: 1111/1111/1111

квитанція на візу, ппва, візовий центр польщі

Даний код є активним для реєстрації протягом 3 місяців з дати оплати. Дану квитанцію може використати лише людина, дані якої вказані в квитанції.


Крок 3

На наступний робочий день після здійснення оплати, отриманий банківський код (PTN) буде активований через систему реєстрації. Статус банківського коду (PTN) можна перевірити за посиланнямhttps://online.vfsglobal.com/Global-Appointment/Home/GetApplicantStatus/

Автоматична система реєстрації призначить Вам дату й часу подачі документів, в залежності від наявності вільних місць, але не раніше ніж за 7 днів від дати оплати. Зверніть увагу, що оператори колл-центру не впливають на призначені системою дату і час, і не можуть їх коригувати чи змінювати.


Крок 4

Після того, як система призначить Вам дату реєстрації, оператор колл-центру зв’яжеться з Вами у телефонному режимі з 9:00 до 21:00 з понеділка до неділі (крім святкових днів) для подальшого підтвердження. Телефонувати будуть саме на той номер, який ви вказали під час реєстрації.


Крок 5

Коли оператор з Вами зв’яжеться, він поінформує про автоматично зарезервовану  дату і час подачі Вами документів у ППВА. Якщо призначена системою дата Вам підходить, будь ласка, підтвердіть її у розмові з оператором. На підставі Вашої згоди оператор затвердить дату подачі в системі. У зазначений час Вам необхідно буде особисто подати документи до ППВА.


Що робити якщо не підходить дата?

Якщо запропонована дата на подачу документів не буде Вас влаштовувати, оператор відхилить запроновану реєстрацію.

Наступна дата і час подачі документів будуть автоматично вибрані системою не раніше ніж за 7 днів від першої запропонованої дати і буде залежати від наявності вільних місць. Очікуйте наступний дзвінок від оператора колл-центру з інформацією про другу запропоновану системою дату.

Після повторного дзвінка з колл-центру, оператор поінформує Вас про другу автоматично зарезервовану дату і час подачі документів у ППВА. У випадку підтвердження Вами дати і часу подачі документів, реєстрація буде підтверджена оператором у системі. У призначений час Вам необхідно особисто звернутись до ППВА для подачі документів.

У випадку Вашої повторної відмови від запропонованої дати і часу подачі документів відповідний код буде деактивовано, а Вам необхідно буде звернутися до ППВА для повернення коштів.


Зверніть увагу!

Призначення дати реєстрації відбувається в автоматичному режимі. Оператори колл-центру чи працівники ППВА не мають впливу на призначення дати й часу і не можуть коригувати / змінювати дату самостійно. Виключно на підставі Вашого рішення запропонована дата буде прийнята або відхилена оператором колл-центру.  Обирати дату, як раніше, більше неможливо.

У випадку родини, на один номер телефону можна зареєструвати максимально 5 осіб. Кожна наступна особа з родини має подати свій власний номер телефону під час здійснення оплати. Усі члени родини повинні здійснювати подачу документів на ту ж саму категорію візи, і у той же ППВА. У випадку, якщо хтось із членів родини планує подавати документи до іншого ППВА чи на іншу категорію візи, необхідно здійснювати оплату окремо.


Якщо після здійснення оплати, з вами не зв’язалися  протягом 3 днів:  відвідайте сайт візового центру Польщі і перевірьте статус своєї оплати (PTN) – для цього натисніть тутhttps://online.vfsglobal.com/Global-Appointment/Home/GetApplicantStatus/

Якщо статус коду є активним для реєстрації – це означає, що дату ще не зарезервовано і необхідно очікувати зміни статусу.

У випадку, якщо дата вже зарезервована, просимо очікувати на дзвінок оператора для підтвердження дати реєстрації. Додаткову інформацію можна отримати зателефонувавши у колл-центр.


Що робити, якщо ви оплатили квитанцію до 3 квітня 2017року?

Як було раніше, вам потрібно самостійно зареєструватись на подачу:

або на сайті: http://www.vfsglobal.com/Poland/Ukraine/Schedule-an-Appointment2.html (пункт » Призначити дату подачі документів»)

або по телефону через колл-центр: (+38 044 5955151; +38 032 298 44 10; + 38 032 2424564; +38 050 4193010; + 38 067 3430480; +38 093 1755503).


Якщо ви не використали квитанцію, або двічі відмовились від запропонованої дати подачі, ви можете повернути кошти:

Для цього потрібно:

  • Особисто з’явитися у ППВА (Візовий центр) для написання заяви про повернення коштів.
  • До 1 місяця система перевірить усі дані надані Вами та передасть відповідні інструкції до банків
  • Банки поінформують Вас за допомогою СМС-повідомлення про можливість отримання повернення. СМС міститиме код повернення.

Обов’язково збережіть квитанцію з банку про оплату сервісного збору, адже вам потрібно додати її до пакету документів на візу


Цікавитесь відкриттям візи?

Детальнішу інформацію щодо відкриття шенегнських віз, а також, безкоштовну візову консультацію, можна дізнатись ось на цій сторінці:

Про візи


Приєднуйтесь до нас в соцмережах
like icon, social, follow

Ми стараємся публікувати лише цікаву інформацію, і робимо це для вас з любов’ю!

Facebook  Вконтакті


17 найкращих пляжів Албанії + карта!


Сподобалась стаття?

Поділись інформацією з друзями — зроби нам приємно, а їм корисно ;) Саме так ти можеш сказати нам віртуальне «Дякую!» за час та старання, що ми присвятили для написання даної інформації.

Віза в Польщу: як записатись на подачу до Візового центру Польщі (нова процедура реєстрації на чергу 2017)
4.9 (97.78%) 9 votes

Рубрики: Візи

Христина Антоник

Дякую, що читаєте мій сайт! Сподіваюсь моя інформація стане вам у пригоді. Адже я - експерт у плануванні подорожей Європою: шукаю найвигідніші квитки автобуси, поїзди чи літаки; бронюю готелі, хостели; можу орендувати окрему квартиру чи будинок закордоном. Наразі я відвідала 25 країн, то ж досвід у мене огого! Найчудовіше те, що я можу допомогти вам поїхати закордон: я планую індивідуальні тури та надаю різні туристичні послуги. Тому якщо ви хочете подорожувати частіше, а витрачати при цьому менше - звертайтесь, я експерт в своїй справі!

3 комментария

Khrystyna Antonyk · 30/11/2017 в 13:00

Так, можете

Irina Palyha · 12/11/2017 в 14:34

Скажіть будь ласка, як анулювати запис на подачу візи в е-консулаті. треба вписати номер формуляра та код. код маємо. а номер формуляру?

Vlad Andreev · 14/08/2017 в 19:13

Чи можу я в шенген країні перебувати з національною польською візою категорії D не більше 90 днів з паперовим(не біометричним) паспортом?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *