Вибір міста подача документів до візових центрів. Консульські округи на польську візу

Більшості з вас відомо, що подати документи у візові центри Польші можна  відповідно до вашого консульського округу (за місцем пропосики). Це правило стосується також і подачі в Консульства напряму. Проте на шенгенські візи в Польщу працює ще одне правило: можна подавати документи по місцю роботи або навчання.

Дуже часто є ситуації, коли в одних областях черги на подачу документів більші, ніж в других. Тому вибір правильного міста подачі зможе зекономити вам багато часу у виготовленні візи.

З 3 квітня 2017р. діє нова процедура запису на візи до Польщі. Усі деталі читайтесь ось в цій статті:

Віза в Польщу: як записатись на подачу до Візового центру Польщі (нова процедура реєстрації на чергу 2017)


Давайте спочатку розберемся з подачею на візу за місцем реєстрації. В Україні є 6 консульських округів, приналежність до яких залежить в першу чергу від вашого місця реєстрації (саме прописки у паспорті, а не фактичного місця проживання).

візи, консульські округи, шенген

Тут діє ще одне правило:

  • На національну візу (категорія D) – це переважно робочі візи та візи на навчання (терміном на 180 або 365 днів  в Польщі) – ви можете подати документи лише відповідно до місця прописки.
  • на  Шенген візу (категорія С) – це візи для туризму, відвідування друзів, родичів, участі у культурних програмах, семінарах, змаганнях, тощо –  ви можете подати документи, або відповідно до місця прописки, або на підставі документів, які підтверджують факт роботи чи навчання у відповідному консульському окрузі;

Наприклад, якщо ви хочете відкрити туристичну візу, прописка у вас в Луцьку, а зараз ви навчаєтесь або працюєте в Києві, у вас є право подавати документи в Луцькому та Київському консульських округах (тобто до візових центрі Польщі в Луцьку, Рівному, Тернополі або в Києві).

 

ППВА до Польщі у Києві приймає заявників, що офіційно прописані або офіційно працюють (мають довідку з роботи / університету про працевлаштування / навчання) у таких областях:
місто Київ, області: Черкаська, Чернігівська, Київська, Кіровоградська

ППВА до Польщі у Житомирі, Вінниці, Хмельницькому та Чернівцях приймають заявників, що офіційно прописані або офіційно працюють (мають довідку з роботи / університету про працевлаштування / навчання, а також копію трудового договору або трудової книжки) у таких областях:
області: Хмельницька, Вінницька, Житомирська, Чернівецька

ППВА до Польщі у Харкові та Дніпропетровську приймають тих заявників, що офіційно прописані або офіційно працюють (мають довідку з роботи / університету про працевлаштування / навчання) у таких областях:
області: Харківська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Донецька, Луганська, Запорізька

ППВА до Польщі у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді приймають виключно тих заявників, що офіційно прописані або офіційно працюють (мають довідку з роботи / університету про працевлаштування / навчання, копію трудової книжки) у таких областях:
області: Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська

ППВА до Польщі у Луцьку, Рівному та Тернополі приймають лише тих заявників, що офіційно прописані у таких областях:
області: Рівненська, Волинська, Тернопільська

ППВА до Польщі у Одесі приймають заявників, що офіційно прописані або офіційно працюють (мають довідку з роботи / університету про працевлаштування / навчання, копію трудової книжки та умову про оренду житла / довідку з гуртожитку) у таких областях:
області: Херсонська, Одеська, Миколаївська, Крим


Цікавитесь відкриттям візи?

Детальнішу інформацію щодо відкриття шенегнських віз, а також, безкоштовну візову консультацію, можна дізнатись ось на цій сторінці:

Про візи


Приєднуйтесь до нас в соцмережах
like icon, social, follow

Ми стараємся публікувати лише цікаву інформацію, і робимо це для вас з любов’ю!

Facebook  Вконтакті


Сподобалась стаття?

Поділись інформацією з друзями — зроби нам приємно, а їм корисно ;) Саме так ти можеш сказати нам віртуальне «Дякую!» за час та старання, що ми присвятили для написання даної інформації.

Візи через візові центри: як безкоштовно пришвидшити чергу на візу?
3.6 (71.11%) 9 votes


Христина Антоник

Дякую, що читаєте мій сайт! Сподіваюсь моя інформація стане вам у пригоді. Адже я - експерт у плануванні подорожей Європою: шукаю найвигідніші квитки автобуси, поїзди чи літаки; бронюю готелі, хостели; можу орендувати окрему квартиру чи будинок закордоном. Наразі я відвідала 25 країн, то ж досвід у мене огого! Найчудовіше те, що я можу допомогти вам поїхати закордон: я планую індивідуальні тури та надаю різні туристичні послуги. Тому якщо ви хочете подорожувати частіше, а витрачати при цьому менше - звертайтесь, я експерт в своїй справі!

9 комментариев

Христина · 22/08/2016 в 11:30

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, як можна швидше попасти на здачу документів на гостьову візу?

Христина Антоник · 31/07/2016 в 12:52

Потрібно скасувати реєстрацію в Києві,написати заяву у візовому центрі про повернення коштів за невикористану реєстрацію. Далі наново оплатити збір та реєструватись на чергу у вашому окрузі.

Христина Антоник · 31/07/2016 в 12:38

Доброго дня!
Ні, потрібні скасувати реєстрацію на національну візу,написати заяву у візовому центрі про повернення коштів за невикористану реєстрацію. Дані наново оплатити збір та реєструватись на чергу на Шенген візу.

марія · 05/07/2016 в 18:23

добрий день, чи можна якось переєструвати візу з національної на шенгенську?

ivanna · 30/06/2016 в 01:56

З власної необізнаності в цих всіх дрібницях, зареєструвала себе і чоловіка в м.Києві, а прописка і проживаємо в Івано- Франківській обл. Яким чином можна залагодити це непорозуміння, так би мовити вел.проблему???( Побачила вільну дату найблищу, але запізно зрозуміла, що то я не в своєму місті глянула….)

Христина Антоник · 28/06/2016 в 19:26

Так, на національну можна подавати лише відповідно до прописки

Максим · 22/06/2016 в 12:25

але це стосується тільки шенгенської візи. По національній візі тільки за ППВА по місцю прописки.

Христина Антоник · 10/06/2015 в 14:42

Вам не правильно відповіли, оскільки відповідно до офіційних дани ППВА до Польщі у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді приймають виключно тих заявників, що офіційно прописані АБО офіційно працюють (мають довідку з роботи / університету про працевлаштування / навчання, копію трудової книжки) у таких областях:
області: Івано-Франківська, Львівська, Закарпатська

pdn · 08/06/2015 в 12:48

Не зовсім зрозумів. По телефонній довідці сказали чітко, що зареєструватись на чергу з Львівською пропискою можна лише у Львові.
А ви кажете, що в такому випадку можна ще й зареєструватись у ППВА Івано-Франківська чи Ужгороду?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *