Гордість Криму (Бахчисарайський Ханський Палац)

Гордість Криму (Бахчисарайський Ханський Палац)

Літо в розпалі, а я продовжую свою мандрівку рідною Батьківщиною)
Про скіфські розкопки в Криму Ви можете почитати ось тут, а наразі хочу розповісти що цікавого ще я знайшла в Криму.

Карта міста. Як бачите і тут Україна, на жаль, не змогла зробити її самостійно. Мучили чехи допомагати.
Карта міста. Як бачите і тут Україна, на жаль, не змогла зробити її самостійно. Мусили чехи допомагати.

Я вирішила поїхати у Бахчисарай. Головним пунктом призначення у цьому місті був Ханський палац. Вирішила прогулятись від вокзалу туди пішки, і була не дуже приємно здивована. Люблю відчувати і бачити як живе місто, подалі від купи туристів. Тому довго не думаючи, я зайшла просто у якийсь провулок, до звичайни житлових будинків. В Бахчисараї 2ох -3ьох поверхові будиночки стоять в притик один до одного. Їх зовнішній вигляд дещо викликає відразу. Багато стін облуплені, хати не доглянуті – дивно, що ж думають люди, які живуть всередині. Невже їм байдуже? Ну, не мені звичайно судити, але перше враження від міста трішки відштовхуюче.

Одна з мечетей
Одна з мечетей

На секунду виникає думка, що я потрапила в якісь «трущоби» десь в Індії. Для прикладу, на карті міста позначено 2 мечеті, як визначні місця Бахчисараю. Так, вони з XVII –XVIII cт, але ніхто за ними не доглядає: розбиті вікна мені трішки розчарували. Ось кілька фотографій.
До речі, у Бахчисараї знаходиться парк мініатюр Криму: всі визначні місця, які є в Криму споруджені тут у маленькому масштабі. Також для дітей на території є скульптури мультяшних героїв. Вартість квитка для дорослого – 60грн, для дітей до 12р – 30грн.
Головним туристичним місцем Бахчисараю є Ханський палац. Він служив родовою резиденцією династії Гераїв, правителів Кримського ханства. Бахчисарайський Палац (як його ще називають) був протягом двох з половиною століть (з 1532 до 1783 рр.) центром духовного, політичного та культурного життя для держави кримських татар. Сьогодні Палац — це національна святиня для кримсько-татарського народу. Також це єдиний у світі зразок палацової архітектури кримських татар.

Ханський Палац — ціле місто в мініатюрі. Це складний комплекс будівель найрізноманітнішого призначення. До наших днів тут збереглися дві мечеті (Велика і Мала), будиночок муфтія, ханський цвинтар із двома мавзолеями-дюрбе, будівлі офіційного призначення (у т.ч. Зала Дивану), житлові приміщення для ханів, прислуги, гостей, охорони, гарем, дві надбрамні і одна оглядова вежі, лазні, кухонний двір, стаєнний корпус, шість внутрішніх двориків, 14 фонтанів різного часу.

Вхід у більшість з цих комплексів складає окрему плату. Це переважно 20-30грн з дорослого.
Та щоб оглянути Залу Дивану, гарем, познайомитись з кімнатами, в яких проживали хани, жінки, побачити прекрасні фонтани, Ви можете купити один квиток вартістю 60грн для дорослих а 30 для дітей і студентів. В цю вартість входить годинна ексурсія, під час якої екскурсовод розповість Вам дуже багато цікавих історії. Це варто відвідати!
Ось декілька фото цієї краси.

На території Палацу
Позаду Велика мечеть
Портал
Зала Дивану
Речі побуту
Вітальня
Коран не дозволялось перекладати, тому робили такі нотатки на полях
Як думаєте для чого ці ножиці? Ваші відповіді в коментарях
Кімната наречених після весілля
Один з Фонтанів
Вирішила повністю відчути дух кримсько-татарського народу
Плоский будинок у Львові
Плоский будинок у Львові

З Бахчисараю я відправилась в Сімферополь, і далі до Львова. За 3 роки я досить добре вивчила це місто, проте вмудрилась заблудитись в центрі, спускаючись з Високого Замку непротоптаними стежками. Мені аж смішно стало. Люблю це місто, воно завжди приносить сюрпризи! Ось цього разу наткнулась на «плоский будинок» — завжди мріяла його побачити. На разі відпочиваю в Ужгороді, так що чекайте статтю і про це чудове місто!

А куди їздете Ви? Цікаво буде почути Ваші історії в коментарях!

Випадково побачила в одному з магазинів Ужгорода :) Усміхнуло!
Випадково побачила в одному з магазинів Ужгорода 🙂 Усміхнуло!
Гордість Криму (Бахчисарайський Ханський Палац)
Оцініть дану статтю: