Прага часто входить у топ-5 найвідвідуваніших українцями міст Європи. Тут багато цікавих пам’яток, нижчі ціни ніж у сусідніх країнах Східної Європи та багато цікавих розваг для туристів.

Порада перша — не лініться встати рано,
щоб зустріти до схід сонця на Карловому мості:
так вдасться побачити всю красу Праги без натовпів туристів.

Ми тут були влітку і бачили багато всього цікавого, тому поділимось місцями, які must visit для кожного, хто приїжджає в Прагу. До речі, це місто прерасне в будь-яку пору року! А в кінці статті ви знайдете карту Праги, із позначиними пам’ятками.


1. Празький Град (Pražský hrad)

Празький град — одна з головних визначних пам’яток столиці, символ країни, найбільший замок в Чехії та є найбільшою президентською резиденцією в світі
Розташований він в Градчанах (це один з чотирьох історичних районів Праги). З різних часів на його території збереглося кілька палаців і храмів (саме тут знаходиться знаменитий Собор святого Віта), будівель, виконаних в різних архітектурних стилях. За площею це найбільший замок у світі, поруч з яким відкривається вражаюча панорама на Прагу.

Краєвиди поруч з Празьким Градом, 2016 © Христина Антоник

Резиденцію президента охороняє елітний військовий підрозділ зі столітньою історією — президентська гвардія з шестисот військових — Вартових Граду. Туристи спеціально приходять подивитися на зміну караулу. Урочиста церемонія проходить кожну годину; опівдні вона проводиться в супроводі оркестру.


2. Кафедральний собор св. Віта, Вацлава і Войтеха (Katedrála sv. Víta)

Собор Святого Віта — перлина Празького Граду, святе місце для чехів, він будувався майже 600 років! Собор Святого Віта замислювався його творцями як фамільний склеп, місце для коронації чеських королів. У 925 р. перший храм-ротонду побудував Святий Вацлав, який похований у Соборі Св. Віта. 

Перш за все вражають його розміри! Ззовнні це будівля, що складається з декількох веж висотою під 100 метрів, з величезними балконами по периметру і круглим вікном-розеттою, діаметром 10 метрів! Він прикрашений біблійними малюнками, а всередині перехоплюють подих вітражні вікна,  висотою 33 метри, хор і вівтар. У Соборі до 1836 року коронувалися чеські королі. На цьому місці в IX столітті стояла ротонда св. Віта, пізніше романська базиліка, а сьогодні знаходиться кафедральний собор.


3. Карлів міст (Karlův most)

Якщо Празький Град є серцем Праги, то Карлів міст — візитна картка міста. Перший камінь в основу мосту власноруч заклав Карл IV ще 9 липня 1357 року. Але назву «Карлів» міст отримав тільки в 1870 році.

Сьогодні Карлів міст — улюблене місце гостей Праги. За своє довге і бурхливе життя міст обріс легендами, з’явилися скульптури і мостові вежі з обох сторін. Пішохідним він став лише в кінці 70-х років минулого століття. Пройдіться і ви по мосту та загадайте бажання: адже чехи вірять, що статуя св. Яна Непомуцького, покровителя Чехії, є чудотворна, яка виконує бажання.

Цікавий факт: закладка моста відбувалася в строгому дотриманні з правилами астрономії і нумерології. Архітектори хотіли, щоб міст служив століття. Дата закладки моста — 1357 року 9 липня 5 годині 31 хвилина. Якщо поставити числа в ряд, то виходить 135797531 — в цей час Сонце збігалося з планетою Сатурн, що тлумачилося, як перемога ранкової зорі над руйнівною дією Сатурна. 


4. Староміська площа  (Staroměstské náměstí)

Староміська площа — серце Старого міста. Тут встановлено пам’ятник національному героєві Чехії Янові Гусу. Навколо площі знаходяться історичні будівлі. Відомі з них: собор св. Миколи, Тинський храм, палац Кінскі і Ратуша з астрономічним годинником — Празький Орлой. Щогодини під годинником збираються натовпи туристів, «озброєних» фото- і відеоапаратами. Під бій курантів починається вистава: 12 апостолів проходять перед глядачами, а з вікон що відкриваються по черзі з’являються Франтівство, Жадібність, Хтивість і Смерть.

Якщо стрілки на ньому зупиняться – країну чекає нещастя. Такі легенди ходять про цей стародавній Празький годинник«Орлой» третій за віком астрономічний годинник у світі і єдиний, який досі працює.

Як я економлю на готелях до 50%?

Все дуже просто — шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковику HotelsCombined. Він одночасно порівнює ціни та шукає знижки на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

На Староміської площі завжди жваво: грають музиканти, виступають артисти, стоять в очікуванні кінні екіпажі, туристи сидять в численних кафе. Тут проходять свята, ярмарки, народні гуляння.

Також тут знаходиться Тинський храм (Týnský chrám) -з двома 80-метровими готичними вежами він вважається символом чеської столиці нарівні з празьким Орлоя. Будівля, спроектована Петром Парлержем, закладена в 1350 році, а добудувана в 1510. Тут грає найстаріший празький орган (1673 р.)


5. Вишеград (Vyšehrad)

Вишеград — фортеця і один з районів Праги. Замок-фортеця височить на пагорбі на правому березі Влтави. Ще в X столітті слов’яни заснували тут городище. У XIV-XV століттях була зведена базиліка святих Петра і Павла. Вишеград став важливою оборонно-стратегічною спорудою і резиденцією чеських королів. У музеї представлені археологічні знахідки, що свідчать про заселення Вишеграду в 4 тисячолітті до н.е. Поруч з базилікою знаходиться цвинтар, де поховані відомі люди.

Вишеград зустрічає туристів чудовим парком (Vyšehradský park) з численними скульптурами. Нам дуже сподобалось тут прогулятись — рекомендуємо прийти на заході сонця! Згідно з однією з легенд, в парку побував сам чорт і залишив каменя «для боротьби зі священнослужителями».

Захід сонця рекомендуємо зустріти на Вишеграді, 2016 © Христина Антоник

Гуляючи по фортеці помилуйтеся видами Влтави і Праги, що відкриваються з пагорба; зайдіть в базиліку Св. Петра і Св. Павла; зайдіть в каземати, в яких зберігаються оригінальні статуї з Карлового моста; огляньте й інші цікаві будівлі.

Поруч з церквою Св. Петра і Св. Павла зійдіть до річки Влтава і йдіть по Рашіновой набережній (Rašínovo nábřeží) вздовж трамвайних шляхів до зупинки Площа Палацького (Palackého náměstí). Ідеальне місце, щоб милуватись краєвидами Праги, погодувати лебедів та качок.


6. Вацлавська площа (Václavské náměstí)

Вацлавська площа — одна з найбільших площ світу! Це, власне, не площа, а скоріше бульвар. Колись по ній ходили трамваї, тепер вона на половину пішохідна. Це серце Праги — куди не підеш, все одно опинишся тут. Колись це був кінний ринок. На початку площі стоїть кінний пам’ятник святому Вацлаву, під «хвостом»жителі міста призначають побачення і зустрічі, туристи  тут збираються на екскурсії.

На площі знаходиться пам’ятник св. Вацлаву — покровителю Чехії, Національний музей (Národní muzeum) і безліч магазинів та ресторанів.


7.Національний театр (Národní divadlo)

Національний театр — гордість столиці, красива будівля із зоряно-блакитним куполом, що увінчаний золотою короною, на набережній Влтави. Театр для чехів має особливе значення. Це символ чеського відродження. Будували його на пожертви народу. Передбачалося, що ставиться в ньому будуть тільки чеські спектаклі, але сьогодні в репертуарі є і твори світової культури.


8. Танцюючий будинок (Tančící dům)

Танцюючий будинок — одна з «свіжих» пам’яток Праги (1996 г.), унікальна за своїм дизайном і архітектурою будівля в дусі деконструктивізму. Будинок складається з двох циліндричних веж: прямої і зігнутої, які символізують легендарний бродвейський танцювальний дует Джинджер Робертс і Фреда Астера. Будівництво об’єкта викликало бурхливі суперечки між архітекторами, критиками і городянами. Однак будинок став однією з визначних пам’яток столиці. Нещодавно змінилися власники, і його стали називати як і раніше — Будинок «Джинджер і Фреда».


9. Петршинська вежа (Petřínská rozhledna)

Петршинська вежа — ще одна цікава пам’ятка Праги, яка стоїть на пагорбі Петршин. Це оглядова вежа заввишки 60м. По вигляду вона нагадує Ейфелеву. Однак вони відрізняються: Петршинська вежа має восьмикутне січення в основі, а Ейфелева — квадратне; чеська вежа за розмірами менша французької, але через те, що знаходиться на пагорбі — краєвиди тут більш вражаючі. На вежі є 2 оглядові майданчики, з яких в ясний день відкривається карколомний вид Праги.


10. Єврейське місто (Josefov)

Мало які європейські міста можуть похвалитися більш збереженим Єврейським кварталом (Josefov), ніж квартал в Празі — 6 синагог, єврейська ратуша, магічне кладовищі. Відкрийте для себе архітектуру, традиції, звичаї та бурхливу історію празьких євреїв. Тут розташована одна з найстаріших в Європі синагог, Старонова, працює і сьогодні.


11. Стіна Джона Леннона

Одна з найбільш незвичайних визначних пам’яток Праги, присвячена відомому учаснику гурту  The Beatles. Серед мешканців Праги також знайшлося чимало тих, хто вірить, що любов — це все, що нам потрібно. Влада Праги раніше неодноразово намагалися знищити малюнки, які регулярно з’являлися на стіні навпроти французького посольства. Але сьогодні це одне з найпопулярніших місць серед туристів. На стіну Джона Леннона варто подивитися кожному – графіті постійно оновлюються, тому, навіть якщо ви вже бачили цей куточок міста, вам буде цікаво побачити, що ж новенького з’явилося на стіні цього разу.


12. Острів Кампа

Почнемо з того, що острів не так просто розгледіти на карті — він не знаходиться посеред річки і його берегова лінія плавно йде уздовж русла Влтави.  Одна його сторона омивається річкою Влтавою, інша частина обмежена штучним каналом з досить дивною назвою — Чертовка. Тут ви знайдете багато цікавого: музей Кампа,  яскраві скульптури: «Марш пінгвінів через річку Влтаву», «Стілець на Влтаві». А ще в парку Кампа можна побачити відомих «Немовлят» (робота скандального скульптура Давида Чорного).


13 . Бобслейна траса (Bobová dráha)

Рейково-бобслейна траса довжиною 800 метрів, з декількома петлями на маршруті, залишить незабутні враження і значно підніме рівень адреналіну в крові. Це абсолютно безпечний вид розваг, опанувати котрий зможуть навіть діти 8 років. Дітям молодше 8 років також дозволено катання по дорозі, але тільки в супроводі дорослих. Дуже рекомендуємо цю розвагу!Визначні місця на карті Праги

Ми описали найвизначніші місця, але цікавих місць у Празі — дуже багато! Більшу частину з них ми позначили на карті:

Також не пропустіть інші частини онлайн-путівника про Прагу!

Пам’ятник підлабузництву у Празі

— 10+1 дешеві хостели та найкращі готелі в Празі (читайте тут)

— Прага: як швидко і дешево пересуватися громадським транспортом (читайте тут)

— Прага: як добратися з аеропорту в центр міста (читайте тут)

Що подивитися в Празі: 13 найцікавіших місць!
5 (99.05%) 21 votes


Христина Антоник

Дякую, що читаєте мій сайт! Сподіваюсь моя інформація стане вам у пригоді. Адже я - експерт у плануванні подорожей Європою: шукаю найвигідніші квитки автобуси, поїзди чи літаки; бронюю готелі, хостели; можу орендувати окрему квартиру чи будинок закордоном. Наразі я відвідала 25 країн, то ж досвід у мене огого! Найчудовіше те, що я можу допомогти вам поїхати закордон: я планую індивідуальні тури та надаю різні туристичні послуги. Тому якщо ви хочете подорожувати частіше, а витрачати при цьому менше - звертайтесь, я експерт в своїй справі!