Відень — найбільший культурно-історичний центр Європи. Місто вражає своєю історією, самобутньою архітектурою, величними палацами і площами, театрами, виставками. Австрійська столиця вважається одним із найкомфортніших для проживання міст світу. Тут творили Бетховен, Моцарт, Шуберт, Гайдн. Відень славиться новорічними концертами і блискучим балом у Віденській опері. Це місто-музей, внесений до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

 

20 головних визначних  пам’яток Відня

1. Бельведер (Belvedere)

Побудована для принца Євгенія Савойського на початку XVIII століття в стилі бароко палацовий комплекс Бельведер служив йому літньою резиденцією. Складається з двох частин Верхній і Нижній Бельведер. У комплекс входить архітектурний ансамбль і сад. В даний час тут розміщена Австрійська художня галерея з колекцією творів, починаючи від середньовіччя до нашого часу. Представлені роботи Кокошки, Шиле, Клімта і сучасних художників.


2. Палац Шенбрунн (Schloß Schönbrunn)

Палац ШенбруннПалац Шенбрунн — найбільший ансамбль в стилі австрійського бароко. Побудований в XIV в. і служив основною літньою резиденцією імператорської династії Габсбургів. У палаці налічується 1441 кімната. Головними приміщеннями вважаються церемонії, Дзеркальний і Великий зали, Велика і Мала галереї, кімната Roesselzimmer, робочий кабінет і спальня імператора Франца Йосифа, кімнати імператриці Єлизавети. Територія палацу оформлена парком з фонтанами і скульптурами, павільйоном з колонадою і невеликим ставком. Тут розташований найстаріший в світі Шенбруннський зоопарк. Ансамбль включений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Все про подорож до Будапешта (частина 1): як добратись літаком, автобусом, поїздом, у яких хостелах, готелях чи апартаментах переночувати


3. Палац Хофбург (Hofburg)

Палац Хофбург з 1279 р призначався для проживання імператорської династії Габсбургів. Він налічує близько 2600 кімнат і залів. Габсбурги протягом усього періоду правління постійно добудовували резиденцію, яка сьогодні є палацовим комплексом, що складається з залів для прийомів, багатих покоїв імператриці, імператорської бібліотеки, придворного Бургтеатра, винних льохів, манежу та ін.
Планування Хофбурга не симетрична і складається з окремих двориків. Деякі з будівель і приміщень сьогодні використовуються як офіційне представництво президента Австрії.


4. Собор святого Стефана (Stephansdom)

 Достопримечательность Собор Святого Стефана Stephansdom 48°12′30″ с. ш. 16°22′22″ в. д.HGЯO Страна Австрия Город Вена Конфессия Католицизм Епархия Архиепархия Вены Архитектурный стиль романская архитектура и готическая архитектура Первое упоминание 1137 год Дата основания 1137 Строительство 1359—1511 годы Настоятель Кристоф Шёнборн, архиепископ Вены Сайт stephansdom.at Собор Святого Стефана на Викискладе Собор Святого СтефанаКатолицький Собор Святого Стефана — це символ Відня і Австрії. Перший храм собору побудований в 1137 — 1147 рр. Південна вежа — найвища 136,44 м. Довжина основної будівлі собору 198 м, ширина 62 м. За часів правління Габсбургів жодна церква країни не могла бути побудована вище південної вежі. У соборі встановлено 3 органи. Новий, замість знищеного в 1945 р, встановлений в 1960 р і має 10 тисяч органних труб. Цей орган найбільший в Австрії.


5. Державна опера (Wiener Staatsoper)

Віденська державна опера — великий музично-культурний центр столиці Австрії і Європи, один з кращих оперних театрів світу. До 1918 р називалася Віденська придворна опера. Будівля побудована в 1869 р Після 1955 р відновлені традиційні щорічні бали. За кількістю вистав, що проходять 285 днів в році, опера займає лідируюче місце в світі.


6. Парк Пратер (Prater)

Громадський зелений парк Пратер — відмінне місце відпочинку місцян і гостей Відня. Більшу його частину займає, так звана, зелена зона, по території якої проходить головна алея парку, проводяться міжнародні ярмарки, розташовані спортивні майданчики, іподром, велодром. Друга половина парку віддана під атракціони. Відвідувачі зможуть подивитися на Відень з висоти гігантського колеса огляду, покататися на мініатюрній залізниці, відвідати музей мадам Тюссо. Парк відкритий для відвідувачів цілий рік.


7. Музейний квартал (MuseumsQuartier)

Будівля Музейного кварталу у Відні займає 60 тис. кв.м. і є великим музейним комплексом. На його території знаходяться кілька музеїв: сучасного мистецтва, Музей Леопольда, Кунстхалле, дитячий Zоом Kindermuseum, установи мистецтва і культури. Крім музейної діяльності, площі комплексу надаються для літературних фестивалів, концертів, виставок картин. Музейний квартал представляє велику колекцію творів австрійського художника-експресіоніста Е. Шіле. Просторе подвір’я Музейного комплексу облаштований як місце відпочинку для місцян і гостей Відня.


8. Ратуша (Wiener Rathaus)

Будівля Віденської ратуші була побудована в 1883 р в еклектичному стилі з використанням елементів неоренесансу, неоготики, неовізантійського та інших стилів. Це представництво бургомістра і муніципалітету міста. Загальна площа приміщень ратуші 113 тис. Кв.м. Головний парадний зал має довжину 71 і ширину 20 м, прикрашений скульптурами відомих мешканців міста. На вершині центральної вежі будівлі встановлена ​​скульптура — варта ратуші висотою 3,5 м. Приміщення використовуються для проведення балів, концертів, виставок. Таких заходів протягом року проходить близько 800.


9. Фольксгартен (Volksgarten)

Фольксгартен, що в перекладі означає Народний парк — один з найкрасивіших парків столиці Австрії. Він знаходиться в історичному центрі — на території, прилеглій до Хофбургу, навпроти Нового Хофбурга.
Вік цього мальовничого ландшафтного саду становить майже два століття. Парк Фольксгартен був розбитий на місці старовинних фортифікаційних валів, зруйнованих армією Бонапарта в 1809 році. З 1817 року поблизу площі Героїв був облаштований невеликий французький сад для відпочинку сім’ї і наближених ерцгерцога. За пропозицією міської влади приватний сад був перетворений в громадський парк.

Плануванням першого публічного парку Відня займався садовий архітектор Людвіг Ремі. Народний сад відкрився 1 березня 1823 року. Спочатку його відвідували тільки аристократи, в парку навіть існувала закрита платна зона — Aristokraten-Eck. З плином часу Фольксгартен став дійсно народним місцем відпочинку, доступним для всіх бажаючих. Зараз вхід на територію Народного парку безкоштовний, Фольксгартен відкритий щодня.


10. Будинок Хундертвассера (Hundertwasserhaus)

Незвичайний житловий будинок з нестандартно спроектованою поверховістю, побудував художник Хундертвассер. І в 2010 р будинку присвоєно назву Будинок Хундертвассера. У цю споруду автор вклав своє бачення краси. Він відійшов від прямих, стандартних ліній, оформив різнокольоровий фасад різними за формою і величиною вікнами, застосував орнаменти і мозаїку з кольорових глазурованих плиток. Не менш дивує дах будівлі на якому ростуть чагарники і зелені насадження. Це відмінний приклад поєднання оригінального архітекторського проекту з екологією і мистецтвом.


5 найкращих сайтів для пошуку готелів, на яких ви зекономите мінімум 15$!


11. Музей історії мистецтв (Kunsthistorisches Museum)

Музей історії мистецтв  — збори художніх предметів, археологічних експонатів, античних пам’яток, нумізматичних рідкостей; картинна галерея світового значення. Ця установа перебуває під опікою австрійського Міністерства культури.
Музей знаходиться на площі Марії Терезії. Разом з іншою ідентичною йому будівлею — Музеєм природознавства, красивим невеликим парком і пам’ятником імператриці, він входить в архітектурний ансамбль Maria Theresien-Platz.

Фасад музею облицьований різьбленим піщаником. Споруда має форму трикутника, увінчаного 60-метровим куполом. Внутрішні інтер’єри щедро прикрашені мармуровим і гіпсовим рельєфним декором. У головному корпусі музею дев’яносто один зал.
Проект будівлі був створений К. Хазенауером і Г. Земпером в середині XIX століття.


12. Будинок моря (Haus des Meeres)

Це величезний і неймовірно цікавий океанаріум, який знаходиться в безпосередній близькості від торгової вулиці Mariahilfer Straße. Тут ви можете помилуватися мешканцями Середземного моря і тропічних лісів, побачити найбільший в Австрії акваріум, місткість якого — 300 000 літрів. Загальна площа Будинки Моря — 3 500 квадратних метрів. Тут живуть в умовах, ідеально наближених до природних, 10 000 тварин.

Будинок Моря має 11 поверхів. З 1-5 поверхи ви можете милуватися на екзотичну живність, зібрану з усіх куточків планети в акваріумах, тераріумах і дуже цікавому куточку тропічного лісу.
7-й і 8-й поверхи зайняті експозицією, що розповідає про історію зведення і використання вежі під час війни.
На 11-му поверсі знаходиться кафе і відмінний оглядовий майданчик. Звідси відкривається шикарна панорама Відня.


13. Карлскірхе (Karlskirche)

Церква св. Карла Борромея — Карлскірхе  — одне з найяскравіших творінь Йоганна Фішера фон Ерлаха — майстра габсбурзького бароко. Храм стоїть на південній стороні Карлсплац, недалеко від Рінгштрассе.
Чудова архітектура і красиве оздоблення всередині. Зовнішність Карлскірхе вийшла еклектична: крім стилю італійського бароко в ньому були використані елементи давньогрецької, римської, візантійської, ісламської архітектури.

Приводом для будівництва цієї церкви була епідемія чуми у Відні, спустошуюча місто в 1713 році. Тоді Карл VI дав Господу обітницю: після позбавлення від напасті звести грандіозний храм в честь свого небесного покровителя — святого Карла (канонізований кардинал Карло Борромео під час чуми в Мілані допомагав хворим, відспівував померлих).


14. Грабен (Graben)

Вулиця Грабен — одна з найкрасивіших пішохідних вулиць Відня! Безліч магазинів, фешенебельні будівлі, натовпи людей. Антуражу додають чумна колона і два фонтани. Вулицю можна описати трьома словами — елегантно, просторо, дорого.
Якщо ви хочете побачити Відень в усій красі, доторкнутися до сяйва багатства і розкоші — прогуляйтеся по вулиці Грабен! Історично вона вважалася вулицею багатіїв, і зараз тут живуть заможні люди. Знаменита пішохідна вулиця Грабен схожа на витягнуту прямокутну площу — широку, простору, багатолюдну. До 1840 року його і була площею, оточеної житловими кварталами.

По периметру вулиці тягнуться шикарні магазини з  «кусючими» цінами. Тут можна знайти бутік модного будинку Hermes, магазин іграшок Josef Kober, магазин порцеляни від фабрики Аугартен, культовий салон чоловічої моди будинку Knize & Comp, фірмову кондитерську Lehmann, гастроном Meinl, відомий своїми делікатесами.


15. Австрійський музей прикладного мистецтва (Museum für angewandte Kunst)

В Австрійському музеї прикладного мистецтва знаходяться експонати, починаючи від романського стилю до сучасності. Великий простір займає Віденська майстерня.
Музей прикладного мистецтва з короткою звучною назвою МАК (Österreichisches Museum für Angewandte Kunst) вважається одним з найважливіших в Австрії та містить одну з найбільших колекцій витворів мистецтва в світі. У ньому стираються рамки епох, і дизайн виходить на перший план.

Відмінність творів декоративно-прикладного мистецтва від витонченого в тому, що вони доставляють не лише естетичну насолоду, а й знаходять практичне застосування в повсякденному житті. Саме поєднання високого мистецтва і практичного підходу дозволили музею зайняти в списку пам’яток Відня своє місце


16. Музей Леопольда (Leopold Museum)

Музей Леопольда — це найбільш відвідувана скарбниця мистецтв Музейного кварталу Відня. Будівля на Museumsplatz 1, вибудувана в формі елегантного білого куба, представляє публіці тисячі художніх шедеврів.

Рудольф Леопольд був успішним лікарем-офтальмологом, який мав свою практику. В історію Австрії він увійшов, як захоплений колекціонер, пристрасний шанувальник мистецтва. Його приватна колекція живопису починалася з творів старих майстрів. Згодом вони разом з дружиною переключилися на сучасний живопис, збирали роботи модерністів, експресіоністів, твори в стилі сецесії. Подружжя залишило лікарську практику і з того часу займалися тільки колекціонуванням картин.

Влада Австрії викупила у сім’ї Леопольд п’ять тисяч художніх творів. У 1994 році був прийнятий спеціальний закон «Lex Leopold», що проголосив цю колекцію надбанням Австрійської республіки. У 2001 році відкрився музей імені Леопольда. Професор Рудольф Леопольд був призначений його беззмінним директором (після його смерті в 2010 році постійну експозицію музею курирує син професора).


Як я економлю на готелях до 50%?
Все дуже просто — шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковику HotelsCombined. Він одночасно порівнює ціни та шукає знижки на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.


17. Кернтнерштрассе (Kärntner Straße)

Кернтнерштрассе  простягнулася від готичного собору Штефансдом до Карлсплатц. Разом з Грабен і Кольмаркт ця вулиця утворює туристичну пішохідну зону у вигляді підкови, під назвою «Goldenes U».

На Кернтнерштрассе стоять два блискучих палаци: бароковий Естерхазі (Palais Esterházy) і неоренесансний Тодескі (Palais Todesco). Навпроти Штаатсопер знаходиться п’ятизірковий готель «Захер», що здобув світову славу своєї кондитерської, яка випікає фірмовий торт Захер (Sacher). Неподалік розташований католицький храм Malteserkirche — чудова барокова Мальтійська церква XV століття. На кордоні Кернтнерштрассе і Грабен є незвичайний пам’ятник Шток їм Айзен — шматок старого дуба, оббитий цвяхами, встановлений на постамент і вкритий склом. З цим пам’ятником пов’язане кілька міських легенд і прикмет.
Кернтнерштрассе — відома торгова вулиця, ідеальне місце для шопінгу. Тут знаходяться багато брендових магазинів: салон Swarovski, елітний німецький універмаг Peek & Cloppenburg і ​​універмаг Steffl. Тут розташовані історичні «Австрійські майстерні», магазин виробів зі скла та порцеляни J. & L. Lobmeyr, існуючий з 1823 року культовий модний салон «Адльмюллер» в палаці Естерхазі.


18. Бургтеатр (Burgtheater)

Віденський Бургтеатр часто порівнюють з кораблем. Будівля Бургтеатра було побудовано в 1874-1888 роки на Рінгштрассе за проектом архітекторів Карла Хазенауера і Готфріда Земпера. Трупа театру існувала ще з часів імператриці Марії Терезії, і тільки через століття з гаком знайшла свою постійну сцену. Фасад будівлі в стилі ренесанс прикрашають рельєфи з «Вакханалії» і бюсти відомих драматургів.


19. Рінгштрассе (Ringstraße)

Відень до 1857 року оточувала кільцева міська стіна. В середині XIX століття передмістя столиці були приєднані до міської території, і стіна стала заважати сполученню між районами Відня. Згідно з указом Франца Йосифа I мури були розібрані, а захисний рів засипаний.
На місці колишніх фортифікаційних споруд з’явився один з найкрасивіших бульварів світу. Вулицю, вибудувану у формі підкови, назвали Рінгштрассе. Місцеві жителі називають її просто «кільце» — Ring.

Будівництво ансамблю Рінгштрассе тривало понад півстоліття. Була побудована вулиця довжиною 6,5 км, шириною 57 м. Відкриття нового столичного бульвару відбулося навесні 1865 року, але будівлі уздовж Рингу з’являлися до кінця XIX століття, а вежа Рінгтурм була зведена вже  всередині XX століття і стала першим віденським хмарочосом.


20. Ринок Нашмаркт (Naschmarkt)

Нашмаркт — найбільший, відкритий ринок Відня, розташований на ділянці між виходом з метро Кеттенбрюкенгассе і Карлсплац. Існує він з XVIII століття. Під ринком тече, укладена в трубу, річка Відень. Звідси і назви вулиць, між якими він стоїть: Rechte Wienzeile і Linke Wienzeile. Паралельно річці проходить метро лінії U4. Знавці називають Нашмаркт «животом міста». За однією з версій назва «Naschmarkt» перекладається як «Ринок ласощів».


Рекомендую цікаві екскурсії від місцевих:

Відень: ТОП-20 місць які варто відвідати!
4.6 (91.11%) 9 votes


Христина Антоник

Дякую, що читаєте мій сайт! Сподіваюсь моя інформація стане вам у пригоді. Адже я - експерт у плануванні подорожей Європою: шукаю найвигідніші квитки автобуси, поїзди чи літаки; бронюю готелі, хостели; можу орендувати окрему квартиру чи будинок закордоном. Наразі я відвідала 25 країн, то ж досвід у мене огого! Найчудовіше те, що я можу допомогти вам поїхати закордон: я планую індивідуальні тури та надаю різні туристичні послуги. Тому якщо ви хочете подорожувати частіше, а витрачати при цьому менше - звертайтесь, я експерт в своїй справі!

0 комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *