Ісландія – країна водоспадів! Думаю, що так можна називати державу, на території якої знаходиться понад 10 000 водоспадів. За тижневу поїздку навколо Ісландії ми побачили як найпопулярніші водоспади, так і такі, до яких заїжджають не всі.

В кінці статті ви знайдете карту, де ми відзначили далеко не всі, але найцікавіші водоспади із 10 000 (включаючи ті, на які нам не вдалось потрапити, але які я не рекомендую пропускати кожному). Отож, почнемо топ 10 водоспадів, яких НЕ варто пропускати!

Околиці Рейк’явіка та Золоте кільце Ісландії

Поруч з Рейк’явіком знаходиться один з найвищих водоспадів – Ґлімур (1. Glymur). До 2011р. він був найвищим водоспадом країни. Зауважте, що на поїздку на цей водоспад варто присвятити цілий день. Туди не легко добратись, трекінг може виявитись не простим для фізично неактивних людей. Але 198м вражаючої красоти цього водоспаду варті того!

Ми туди не заїхали, оскільки провели в Ісландії лише 7 днів. Але наступного разу – обов’язково!

Водоспад Glymur, Ісландія – фото з Google maps

Першим на нашому шляху став один з найвідвідуваніших водоспадів – Ґульфосс (2. Gullfoss), з ісл. “Золотий водоспад”. Тут є 2 паркінги та облаштовані пішохідні доріжки між ними – та вздовж каньону ріки і самого водоспаду.

Його особливістю є те, що спочатку є кілька широких порогів з водоспадами, а потім річка немов раптово обривається в прірву – і спачатку видно лише водяної пари. Але коли підійти знизу можна чітко побачити, як потоки води бурхливо обриваються на ще на 20м вниз – і далі прямують каньоном ріки Квітау.

Водоспад Gullfoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Місце дуже красиве, туристів багато. Варто виділити 1-2год. на прогулянку навколо.

Водоспад Gullfoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Далі ми поїхали паралельно вулкану Гекла, трохи вглиб Ісландії – до 122м водоспаду Хауіфосс (3. Háifoss) з ісл. “Високий водоспад”. І знаєте, це місце мені сподобалось найбільше з всього побаченого в Ісландії!

!Дорога до водоспаду – не для легкових машин. Беріть лише повнопривідні джипи 4х4: будуть ями, неглибокі потічки через які треба буде переїхати вбрід.

На паркінгу було кілька машин. По факту ми бачили менше 10 людей – і це контраст після туристичних локацій на Золотому кільці. Мало того, що сам водоспад неймовірно красивий – навколо є ще 4 водоспади поменші.

Haifoss та сусідні водоспади, Ісландія 2019 © Христина Антоник

А праворуч відкривається вид на одну з найкрасивіших річкових долин, які я бачила в своєму житті. Якщо будете орендувати джип (про нашу оренду та фірму, де ми знімали Dacia Duster я писала тут) – обов’язково виділіть 3-4 години на дорогу та відвідування цього місця!

Каньйон біля водоспаду, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Південь Ісландії

Якщо ви збираєтесь відвідати Ісландію на короткий термін – то швидше за все попрямуєте в напрямку півдня. І не дарма, адже тут є безліч місць, і водоспадів у тому числі, від яких перехоплює подих!
Їдучи дорогою №1 ви здалеку побачите водоспад Сельяландсфосс
(4. Seljalandsfoss)
.

Вид на Seljalandsfoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Це саме той водоспад за який можна заходити ззаді. Лише за умови, що у вас водонепроникні речі! Багато класних точок для фото, багато туристів. Ми були тут зранку, що і вам рекомендую. Бо ближче до 9 вже наїхало немало людей. Паркінг тут платний, коштував приблизно $5.

Вид на Seljalandsfoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Подалі є ще один цікавий водоспад – Gljufrabui, вхід до якого між скелями. Від бризків води там дуже мокро, але якщо ви – крутий фотограф, то можете зловити круті кадри. А так то, я б не рекомендувала витрачати зайвий час, якщо його у вас нема.


Адже далі – водоспад-візитна картка Ісландії – Скоуґафосс (5. Skogafoss). Він є одним з найбільших водоспадів: шириною 25 метрів вода зривається з 60 метрового обриву та розбивається на тисячі бризок.

Skogafoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Тут можна піднятись на верх сходами біля водоспаду; також тут дуже часто з’являється веселка. На верху є початок популярного трекінгового маршруту Laugavegur (точніше це його кінець). Це прекрасний варіант і маршрут, щоб побачити красиві каньйони, льодовик Ейяф’ятлайокютль та інші водоспади, розташовані на ріці Скоуґа.


Оскільки ми зупинялись на ночівлю в містечку з неймовірною назвою Кіркьюбайярклєйстюр (Kirkjubæjarklaustur), то вже згадаю про Сістрафосс (6. Systrafoss) – це красивий подвійний водоспад, який стікає спочатку вбік – а потім обривається вниз.

Ми зупинялись в місцевому кемпінгу, і вид на водоспад відкривався у нас прямо з вікна! Залишаю лінк, де можна забронювати будиночок – на Airbnb. Якщо у вас ще немає аккаунта на цьому сайті, !обов’язково спочатку створіть аккаунт по цьому посиланню – та отримає знижку до 62$ на перше бронювання! :)

У ісландіському селі Кіркьюбайярклєйстюр, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Якщо на півдні вас застане погана погода – тут є прекрасний вихід! Рекомендую піти в місцевий басейн та поніжитись у гарячій термальній воді у двох джакузі на свіжому повітрі у місцевому центрі Kirkjubæjarklaustur Sportcenter.

Вхід з особи становив близько 9$, але місце дуже сподобалось: басейн та 2 джакузі, на свіжому повітрі, а навколо – краєвид на водоспад. Відвідувачі переважно одні місцеві (яких у цьому містечку живе всього 450осіб). От дуже рекомендую це місце :)


Національний парк Скафтафетль (Skaftafell)

Якщо у вашому списку Must visit Ісландія досі немає цього національного парку – швидко додавайте його! Вражаючі водоспади, льодовики, вулкани – тут є все, щоб провести цілий день (або й ніч, якщо ви шукаєте кемпінг, він тут є). Паркінг платний – 8$.

Якщо б мені сказали вибрати одне місце в Ісландії – я б 100% поїхала сюди.

Краєвиди у національному парку Скафтафетль (Skaftafell ), Ісландія 2019 © Христина Антоник

Водоспади тут унікальні та дуже красиві. Саме в цьому національному парку знаходиться найвищий водоспад Ісландії – Морсаурфосс (7. Morsárfoss). Його відкрили лише в 2007році – і це сумно, оскільки його утворення є наслідком глобального потепління. Якщо ви матимете достатньо часу, вам необхідно піти в найдовший трекінговий маршрут в цьому національному парку. З деяких оглядових точок видно цей вражаючий 227метровий потік води!
Тобто добратись сюди складно, близько підійти не вийде – найкраще йти в супроводі професійних гідів, бо з льодовиками жарти погані.

Менше 1% туристів в Ісландії бачили Morsárfoss. А ви хотіли б поїхати сюди? – Фото з Google Photos

Ми ж пішли в 45-хвилинний трекінг до іншого, не менш красивого водоспаду – Свартіфосс (8. Svartifoss). Його унікальність в шестигранних чорних лавових колонах, які звисають зверху над водоспадом.

Вид на водоспад Svartifoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Будьте обережні та не підходіть близько, оскільки колони час від часу відколюються та падають вниз. Але безперечно, це один з найкрасивіших водоспадів Ісландії! Тай взагалі, унікальний в свому роді

Вид на водоспад Svartifoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

По дорозі сюди, ви будете зустрічати й інші водоспади. Мені дуже сподобався Хундафосс (9. Hundafoss) – якщо будете восени, не пропустіть, в цю пору тут особливо гарно!

Оглядова точка на Hundafoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

При нагоді заїдьте подивитись на каньйон Мулаглуфур (Múlagljúfur), розташований за містом Hof. Тут є 2 величезні водоспади; більш вражаючий із них Ханґандіфосс (10. Hangandifoss) – їх можна побачити здалеку. Адже складно не помітити 2 красивезні водоспади, які зриваються із 110м скали.
Із місця парковки треба пройти 2,5км, тому виділяйте на це місце мінімум 3 год.

Вражаючий каньон з водоспадом Hangandifoss на передньому плані – Фото з Twitter

Східні фіорди Ісландії

Коли ми були в цьому регіоні, нас застала погана погода: майже весь час дощило і навколо був туман. Тому багато місць ми не відвідували, але про кілька найцікавіших водоспадів у цьому регіоні я згадаю.

Ми поїхали коротшим шляхом: від села Djúpivogur, замість траси №1 ми поїхали дорогою 939 – а далі з’їхали на 95. Можна було зробити невеликий крюк, та весь час їхати м. Еґільсстадір (Egilsstaðir) дорогою 95. Там ще знаходиться гарний водоспад Фльоґуфосс (11. Flögufoss) – він падає через природнє скалисте кільце; заїдьте, якщо будете поруч.

Я обрала шлях через каньон Öxi – і знаєте, це настільке круте місце! Водоспадів тут просто не перерахувати – це сотні тоненьких струмків, які на десятки метрів стікають з обривів. Є місце для паркінгу машини, поруч із водоспадом Фолальдафосс (12. Folaldafoss). Тут також відкривається крутезний вид на всю долину.
Увага: тут є ділянки з підйомом 17%, весь час грунтове покриття – легковою машиною сюди їхати буде трохи екстримально.

Оглядова точка у каньоні Oxi з видом на водоспад Folaldafoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Якщо ви доберетесь до м. Еґільсстадір (Egilsstaðir), тут є кілька варіантів куди поїхати. Варіант А: зверніть з траси №1 до водоспадів Хенгіфосс (13. Hengifoss) – він висотою 118м!

Фото водоспаду Хенгіфосс (Hengifoss); джерело Google Maps

Та Літланесфосс (14. Litlanesfoss); обидва водоспади красиві, з унікальним ландшафтом навколо. Це не дуже туристичні місця, дорога туди грунтова – краще їхати позашляховиком.

Особливо гарний вид на водоспад Litlanesfoss відкривається зверху. .Джерело фото тут

Далі за цими двома водоспадами розташований Струцфосс (15. Strutsfoss) – також входить в десятку найвищих водоспадів країни. Його висота становить понад 120м, вода тут спадає двома каскадами.

Водоспад Strutsfoss, Ісландія. Джерело фото – Google maps

Якщо рухатись зі сходу в напрямку півночі – попри трасу №1 можна заїхати на водоспад Rjukandi – він знаходиться одразу біля дороги. Якщо у вас немає часу на заїзди та трекінг – то це хороша альтернатива, до якої легко добратись від центральної траси.


Північ Ісландії

Ще один водоспад, який не можна оминати – Деттіфосс (16. Dettifoss) – найпотужний водоспад Європи. Розміри його дійсно вражають: ширина – близько 100 метрів, висота – 44м. Назва Dettifoss означає щось на кшталт “руйнуючий водоспад”.

На оглядовій точці біля водоспаду Dettifoss майже можна до нього доторкнутись! Ісландія 2019 © Христина Антоник

Стоячи перед водоспадом, ви зрозумієте чому його називають Detifoss. Тут відчувається неймовірна сила, потужність, а бризки від води утворюють на стінах каньону десятки поменших водоспадів.

Dettifoss та водоспади навколо, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Добратись сюди можна двома шляхами – трасою 862, яка веде до верхньої оглядової точки – Західною. Або ж трасою 864 – вона веде до східної оглядової точки.
Паркінг тут розташований подалі, але за 15хв ви можете підійти до водоспаду дуже близько! Рекомендую їхати саме цим шляхом.

Тут дуже красивий каньон, Ісландія 2019 © Христина Антоник

Деттіфосс – не єдиний водоспад у річці Йокулса-Фьоллум. Внизу за течією знаходиться ще один водоспад, на який варто заїхати – Хафрагілсфосс (17. Hafragilsfoss) – водоспад має висоту 27 метрів, а от шириною майже не поступається Деттіфоссу – 90 метрів.


Також на півночі є “водоспад богів” – Ґодафосс (18. Goðafoss). Він дуже зручно розташований, навколо водоспаду із двох боків облаштовані стежки та хороші оглядові точки.

Божественно красиво на водоспаді богів Godafoss, Ісландія 2019 © Христина Антоник

І хоча він шириною всього 30м, а висотою – 12м, місце дуже красиве та заворожуюче. Не забудьте заїхати сюди!


Захід Ісландії

Оскільки під час 7-денної подорожі встигнути все не можливо, західну частину та півострові Вестфердір ми лишили на наступний раз. Але якщо ви плануєте поїздку сюди, то не пропустіть такі найцікавіші водоспади:

Найбільший водоспад на західних фіордах – Dynjandi; фото з Gooogle maps

Дюньянді (19. Dynjandi) (з ісл. «бурхливий, гуркітливий»; інша назва – Фьядльфосс (Fjadlfoss- «гірський водоспад»). Вода не падає стіною, а розливається по лавовим сходам, загальна висота яких 100 метрів. Ширина водоспаду у верхній частині – 30 м, а у нижній досягає 60-ти. З паркінгу дорога в одну сторону займає всього 15хв.

Ще один популярний водоспад знаходиться у національному парку Снайфетльсйокутль (Snæfellsjökull National Park), поруч із найбільш впізнаваною горою – Kirkjufells. Сам водоспад має такуж назву, лише із закінченням -foss (думаю, що до кінця статті ви вже зрозуміли, як буде водоспад ісландською мовою :) – (20. Kirkjufellsfoss). І хоча він не найвищий чи не найбільший – але заїхати в це місце варто. Тут дуже мальовничо!

Ця локація ще відома завдяки зйомкам Гри Престолів, Ісландія – джерело фото тут

Не пропустіть інші статі про подорож в Ісландію:


Цей список – лише маленька частина дивовижних і неповторних місць, заради яких варто приїжджати до Ісландії. Якщо я пропустила цікавий водоспад – напишіть про це в коментарі, будь ласка.

Враховуючи глобальне потепління, кількість водоспадів у Ісландії щороку збільшується; деякі з них немають назв, деякі лише утворюються. Хто знає, можливо саме ви станете дослідником та відкриєте новий водоспад!

Цікаві авторські подорожі в Ісландію шукайте на сайті escapewithpro.com

Все авторские путешествия (500+)
🇮🇸 20 водоспадів у Ісландії, які вас вразять!
5 (100%) 4 votes


Христина Антоник

Дякую, що читаєте мій сайт! Сподіваюсь моя інформація стане вам у пригоді. Адже я - експерт у плануванні подорожей Європою: шукаю найвигідніші квитки автобуси, поїзди чи літаки; бронюю готелі, хостели; можу орендувати окрему квартиру чи будинок закордоном. Наразі я відвідала 25 країн, то ж досвід у мене огого! Найчудовіше те, що я можу допомогти вам поїхати закордон: я планую індивідуальні тури та надаю різні туристичні послуги. Тому якщо ви хочете подорожувати частіше, а витрачати при цьому менше - звертайтесь, я експерт в своїй справі!

0 комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *